Computer Science & Engineering

Students Achievements

S.No

Student Name

Regd.No

Event Attended

Event Organizers

Date

Achievement

1.

V. Ashish

Y9CS495

Mr& Mrs. AFOSEC

VRSEC

20th& 21st Feb 2013

1st Prize

2.

V. Ashish

Y9CS495

Spot Photography

VRSEC

20th& 21st Feb 2013

1st Prize

3.

V. Ashish

Y9CS495

Western Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st prize

4.

P. RamaTejaswini

Y10ACS485

Western Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st Prize

5.

V. Ashish

Y9CS495

SKIT

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st Prize

6.

P. Sudeshna

Y10ACS483

Classical Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

2ndPrize

7.

M. Prathyusha

Y10ACS460

Folk Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st Prize

8.

P. Rama Tejaswini

Y10ACS485

Folk Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st Prize

9.

P.Sudeshna

Y10ACS483

Folk Dance

Aditya Engg College

9th& 10th, Jan 2013

1st Prize

10.

A.Ch.Ganesh Kumar

L11ACS522

Technical Quiz

ANU

9th Jan 2013

1st Prize

11.

B. Sai Sri

Y10ACS410

Bite Vode

Chalapathi

Engg

18th& 19th, Feb 2013

1st Prize

12.

K.A.L.Sravani

Y10ACS453

Treasure Hunt

ChalapathiEngg

18th& 19th, Feb 2013

1st Prize

13.

K.A.L.Sravani

Y10ACS453

Quiz

ChalapathiEngg

18th& 19th, Feb 2013

2ndPrize

14.

K.A.L.Sravani

Y10ACS453

Math Code

ChalapathiEngg

18th& 19th, Feb 2013

1st Prize

15.

B. Sai Sri

Y10ACS410

D bugging

ChalapathiEngg

18th& 19th, Feb 2013

2ndPrize

16.

D. AvinashBabu

L11ACS526

Coding Decoding

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

1st Prize

17.

M.V. Gopichand

Y10ACS458

Coding Decoding

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

1st Prize

18.

D. AvinashBabu

L11ACS526

Spot Event

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

1st Prize

19.

M.V. Gopichand

Y10ACS458

Spot Event

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

1st Prize

20.

D. AvinashBabu

L11ACS526

Quiz

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

2ndPrize

21.

M.V. Gopichand

Y10ACS458

Quiz

CIT Institute of Tec

22nd 23rd, Feb 2013

3rd Prize

22.

G. Gayatri

Y10ACS424

Technical Quiz

Narasaraopet Institute of Tech

3rd & 4th Jan 2013

2ndPrize

23.

J. Rajitha

Y10ACS431

Technical Quiz

Narasaraopet Institute of Tech

3rd & 4th Jan 2013

2ndPrize

24.

G. Gayatri

Y10ACS424

Code Mania

Narasaraopet Institute of Tech

3rd & 4th Jan 2013

2ndPrize

25.

J. Rajitha

Y10ACS431

Code Mania

Narasaraopet Institute of Tech

3rd & 4th Jan 2013

2ndPrize

26.

D. SaiSatwick

Y9ACS425

Code X change

Vignan Engg College

4th 5th Jan 2013

2ndPrize

27.

D. Rajesh

Y10ACS418

Elocution

ANU

7th to 9th, Dec 2012

2ndPrize

28.

D. Rajesh

Y10ACS418

Best Communication (English)

Prakasam Engg College

8th and 9th-08-2012

1st Prize

29.

D. Rajesh

Y10ACS418

Mr. ISKRA

Prakasam Engg College

8th and 9th-08-2012

1st Prize

30.

N. Sudha Krishna

Y11ACS471

NCC Camp CATC-II

Chirala Engg College

10-09-2012 to 18-09-2012

1st Prize

31.

N. Ramesh

Y10ACS479

I-genesis 2012 CATCH- THE-BUG

Andhra University

05to 08th-09-2012

3rd Prize

32.

D. Rajesh

Y10ACS418

Extempore floor Crossing

P.V.P Institute of Technology

06th and 07th 07-2012

1st Prize

33.

D. Rajesh

Y10ACS418

Hello world

P.V.P Institute of Technology

06th and 07th 07-2012

1st Prize

34.

B. Sai Sri

Y10ACS410

8086 Programming

P.V.P Institute of Technology

06th and 07th 07-2012

2ndPrize

35.

K.A.L.Sravani

Y10ACS453

Poster

P.V.P

Siddhartha

06th and 07th 07-2012

2ndPrize

36.

K.A.L.Sravani

Y10ACS453

Poster,

Extempore, B-Quiz

P.V.P

Siddhartha

06th and 07th 07-2012

1st Prize